DOŁĄCZ DO DRUŻYNY

Członkowie

Drużyna Szpiku to grupa ludzi, która ma na celu propagowanie idei dawstwa szpiku. Wielu z nas zarejestrowało się już jako potencjalni dawcy, niektórych spotkał nawet zaszczyt, że mogli uratować komuś życie poprzez oddanie szpiku.
Niestety nie każdy z nas może być dawcą, ale każdy może zostać członkiem Drużyny Szpiku. W naszych szeregach znajdują się biegacze, kolarze, artyści i zwykli ludzie, którzy mają swoje pasje, ale łączy nas jeden wspólne cel – chęć ratowania ludzkiego życia. Możemy to robić propagując ideę dawstwa, opowiadać o dawstwie, o tym, że to nie boli, że to nie z kręgosłupa, i że oddając szpik nic nie tracimy, bo to przecież tylko troszkę krwi a możemy komuś podarować nowe życie.
Co zrobić, aby zasilić nasze szeregi? To nic trudnego, wystarczy chcieć i napisać do nas. Nie pobieramy żadnych opłat za członkostwo, nie trzeba być dawcą. Czekamy właśnie na Ciebie!
Zapraszamy!
Piszcie do nas na adres email: biuro@druzynaszpiku.pl

Wolontariat

Działania Fundacji im Anny Wierskiej „Dar Szpiku” oraz Drużyny Szpiku opierają się na działaniach wolontaryjnych. Zaangażowanie ludzi skutkuje licznymi sprawnie przeprowadzonymi akcjami. Naszą siłą są przede wszystkim ludzie. Jakie działania podejmujemy? Wolontariat w Drużynie Szpiku można podzielić na cztery części:
– wolontariat sportowy – uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach sportowych w czerwonej koszulce Drużyny Szpiku,
– działania edukacyjne – prowadzenie prelekcji edukacyjnych na temat dawstwa szpiku w szkołach, uczelniach, firmach i wszędzie tam, gdzie znajdą się osoby chcące dowiedzieć się czegoś na temat dawstwa szpiku.
– działania akcyjne – wszelkiego rodzaju akcje promujące szpiku, zbiórki pieniędzy, pomoc potrzebującym dotkniętym chorobami nowotworowymi
– grupa oddziałowa – wspieranie chorych na nowotwory przez systematyczne odwiedzenie ich na oddziałach szpitalnych.
To tylko ogólny zarys działań. Jeśli masz jakiś pomysł, którego realizacja może przyczynić się do zwiększenia dawstwa szpiku – trafiłeś w dobre miejsce. Potrzebujemy Ciebie!

Kto może być wolontariuszem Drużyny Szpiku?
Absolutnie każdy! Nie ma znaczenia wiek, płeć, ani to czy jesteś zarejestrowanym dawcą. Liczy się tylko i wyłącznie chęć do działania i odrobina wolnego czasu. Niczego więcej nie wymagamy. Każdy z naszych wolontariuszy w miarę możliwości przejdzie szkolenie dające podstawową wiedzę z zakresu dawstwa szpiku, co pozwoli mu skutecznie uczestniczyć w działaniach Fundacji.

Jeśli chcesz pomóc Drużynie Szpiku jako wolontariusz, zapraszamy! Wyślij emaila na adres: wolontariat@druzynaszpiku.pl z krótką informacją na swój temat – jak masz na imię, skąd jesteś, ile masz lat, i w jaki sposób chcesz się zaangażować w działania Drużyny Szpiku. Czekamy na zgłoszenia, naprawdę was potrzebujemy!

GDZIE SIĘ ZAREJESTROWAĆ ?

Wszystkie placówki

Lista miejsc z całej Polski w których można zarejestrować się jako potencjalny dawca

Więcej

KOMPENDIUM WIEDZY

Wszystko o dawstwie

Podstawowa wiedza na temat dawstwa w skondensowanej i przejrzystej formie.

Więcej

POSZUKIWANIE DAWCY

Poszczególne etapy

Proces poszukiwania dawcy szpiku podzielić można na kilka etapów. Ponieważ dobrze

Więcej

JAK ZOSTAĆ DAWCĄ?

Jak zostać dawcą

Procedura zarejestrowania się jako dawca szpiku trwa około 30-40 minut.Można zgłosić się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w autobusie RCKiK lub podczas ekip stacjonarnych.

Więcej