Półmaraton Świętych Mikołajów, Toruń

Chciałam Wam podziękować, że jesteście, że Wam się chce.
Tak sobie dzisiaj myślałam, że ta nasza drużyna zaczęła żyć swoim życiem,
że wzięliście to jej życie w swoje ręce i to chyba jest najbardziej niesamowita rzecz.
Ta gotowość, poczucie solidarności, odpowiedzialności. To taki łańcuch, w którym każde ogniwo choć inne, to niezbędne.
Dlatego właśnie dziękuję, że dokładacie tę swoją wyjątkowość, niepowtarzalność do tego łańcucha.
Dziękuję Arkowi Grzące, że jest, widzę na różnych forach jak podpisuje się Drużyna Szpiku, Tomkowi Wzięchowi, że poniósł naszą ekipę do Grecji, Grażynce Chudy i panu Henrykowi jej tacie za kawał roboty wśród młodzieży i za klub morsów, tak tak drużyna jest w klubie morsów brrrrry. Szczególnie dziękuję  Ewie Kasierskiej  szalonej kobiecie o wielkim sercu, zapale i energii. Dominik dobrze , że jesteś i Grzegorz Pogorzelski jest na posterunku. W Toruniu nie będzie Janusza, jest po zabiegu, ale myślę że na wiosnę pościgamy się. Jacek Gorczyca i Janusz Występski to chyba będzie nasza reprezentacja we wszystkich biegach- oby, bo to ważne osoby w tej Drużynie, jest  Jacek Karmucki, Boguś Chamielec, śliczna  Marzenka Jędrzejczak,Przemek Walewski co maratony biega jak sprinter,  Ksawery Urbańczyk ze swoim ciętym dowcipem hm o blondynkach[tak żartować o szefowej], Paweł Woźniak, nasz ulubiony Maniac, czyli Artur Kujawiński, tu warto powiedzieć, przypomnieć o Maniackiej Dziesiątce na wiosnę.
Mam nadzieję, że będzie Wojtek Szota, pewnie większość go zna jeśli nie osobiście to poprzez Maratończyka, tak to szef portalu maratonczyk.pl. Co ważne to człowiek, dzięki któremu jest nas tylu, tak tak to on otworzył nie tylko swoje serducho, ale i portal, zobaczcie baner, wszystkie aktualności. Wojtek dzięki, Ty wiesz, że gdyby nie twoja otwartość i wyjątkowość „guzio” by się udało.
I jeszcze dwie osoby Sławek Wawrzyniak i Adam Wawrzyniak to od nich się wszystko zaczęło, pomysł bo zwrócic się do biegaczy. Jak widać trafiony.
A  Adam to ten facet, który wziął na siebie ciężar organizacji ekip biegowych, to On do Was pisze, dba by każdy dostał koszulkę, by  był punkt informacyjny, by lista była napisana porządnie, czytelnie itd. Adaś dzięki !!!
A teraz kilka słów do tych, którzy pierwszy raz z nami pobiegną. Kochani dobrze, że jesteście. Trochę się bałam, że nikt nie odpowie na nasz apel. Myliłam się i tym razem bardzo się z tego cieszę. Kiedy mówię mediom o Was, zawsze daję przykład tego głosu jakim jesteście, czyli oddania swojego trudu jako głosu chorych. I tak jest.
Witam Was serdecznie w Naszej Drużynie i proszę, abyście wzięli w swoje ręce jej życie, abyście czuli się za nią odpowiedzialni.
Cieszę się, że spotkamy się w Toruniu, ten bieg stał się połączeniem  sportowej rywalizacji z ideą niesienia pomocy.
Czekam na Was pól godziny przed biegiem  tuż przed linią startu, przywitamy się, poznamy, zrobimy zdjęcia, niestety nie będzie naszych przyjaciół z Fotomaratonu [Mariusz, Sławek  proszę się poprawić, stęskniłam się za Wami] A potem będę trzymać kciuki i czekać na mecie
Jeszcze raz dziękuję, że jesteście
serdeczności
Dorota Raczkiewicz szefowa

relacja jacka gorczycy

Zaczęło się od ciężkiej decyzji czy startować, ogÛlnie już zwątpiłem cena 60zł, prognoza pogody 0-1stC i deszcz raczej zniechęcały do wzięcia udziału, poza tym lekki bÛl gardła i katar utrzymywał się od kilku tygodni a Janusz jeszcze tydzień przed startem był mocno chory. Wszystko rozegrało się w środę, kiedy mijał termin wpłaty zadzwoniłem do Janusza, żeby ostatecznie potwierdzić rezygnację ze startu – ten jednak prawie ozdrowiał i napalił się na bieg na maksa więc przelałem kasę i klamka zapadła – zdecydowałem się na start mimo, że wiedziałem, że rekordu nie da się za Chiny wykręcić.

list przewodni do torunia

Na początku było ich dwóch, Adam i Sławek Wawrzyniak , to oni w Grodzisku Wielkopolskim podczas Półmaratonu Słowaka pobiegli czerwonych koszulkach Drużyny Szpiku. Adam powiedział wtedy ‚biegacze to wyjątkowi ludzi, otwarci i wrażliwi”. Nie pomylił się.

„ To dopiero jeden liść, a został jeszcze cały las”

Na początku było ich dwóch, Adam i Sławek Wawrzyniak , to oni w Grodzisku Wielkopolskim podczas Półmaratonu Słowaka pobiegli czerwonych koszulkach Drużyny Szpiku. Adam powiedział wtedy ‚biegacze to wyjątkowi ludzi, otwarci i wrażliwi”. Nie pomylił się.
Nie trzeba było długo czekać, przyłączali się do Nich-Nas następni, starsi, młodsi, ci z wynikami w okolicy 4.30 i ciut ponad 3h. A teraz po 4 miesiącach jesteśmy jedną z najliczniejszych Drużyn Biegowych w Polsce. Nie boję się użyć takich słów, bo w ramach imprez organizowanych przy IX Poznańskim Maratonie pobiegło nas 120 osób.
To sukces prawda? Ale to dopiero ten jeden liść, a został jeszcze cały las.
To początek pracy jaką mamy do wykonania. Biegacze są ambasadorami idei dawstwa szpiku. Nasi biegacze 6 grudnia przez swój trud, upór, konsekwencję i w końcu zwycięstwo przemówią w imieniu wszystkich chorych, słabych i stąpających po nowotworowym świecie. Oddadzą głos tym, którzy przestali wierzyć, że może im się udać.
A pamiętajmy może im się udać, ale tylko pod warunkiem, że nie zostaną sami w tej walce, że zdrowi zechcą podzielić się życiem.
Przeszczep szpiku jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym, w większości przypadków polega na „przetoczeniu krwi przez separator, w którym oddzielane są komórki szpikowe. Zazwyczaj to tyle, czasami pobranie szpiku następuje poprzez nakłucia talerza miednicowego. Nie pobiera się szpiku z kręgosłupa – to nie prawda !!!!!!
Dla osób chorych na białaczkę szpik – to życie, nie ma lekarstwa na tę chorobę tylko drugi człowiek i dar szpiku może być darem życia.
Niech VI Bieg Świętych Mikołajów będzie wielkim świętem nie tylko biegaczy, ich przyjaciół i rodzin, ale wszystkich ludzi, którzy cenią aktywność, zdrowy styl życia, uczciwą walkę i zwykłą ludzką solidarność. Czekamy na Państwa
Jeżeli chcecie się do nas dołączyć piszcie na adresy:
aadam@adwa.info
rdorota1@tlen.pl

Dorota Raczkiewicz
koordynator
Drużyny Szpiku