Biegu Mikołajów

Tysiące Mikołajów już wkrótce w 5 miastach w Polsce. Rusza V edycja Biegu Mikołajów! Jednym z miast, w których odbędzie się tam impreza jest oczywiście Poznań a nasza Fundacja zostanie wsparta przez wszystkich Dobrodziejów w nim uczestniczących. Będziemy tam również z naszym stoiskiem informacyjnym a garść szczegółów znajdziecie poniżej.

10 kilometrów trasy oraz tysiące biegaczy w czerwonych czapkach, którzy mają jeden, wyjątkowy cel – pomoc potrzebującym. Nie jest to zapowiedź kolejnego zgrupowania Mikołajów przed roznoszeniem prezentów, tylko V – jubileuszowa edycja Biegu Mikołajów, która w sobotę, 2 Grudnia wystartuje w pięciu polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz dwóch nowych lokalizacjach – Krakowie i Gdyni. Po raz kolejny dorośli oraz ich pociechy będą mogli zamienić się w pomocnego brodacza i poprzez bieganie wspomogą wybrane fundacje.

Głównym celem Biegu Mikołajów jest pomoc poprzez aktywność fizyczną. Każdy przebiegnięty kilometr to kolejna złotówka na cele charytatywne, które różnią się w zależności od miasta. Piąta edycja poznańskiego Biegu odbędzie się na znanym już stałym uczestnikom terenie okalającym jezioro Malta, podczas którego dorośli zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia trasę o długości 10.8km, której przebiegane kilometry wspomogą Fundację Anny Wierskiej „Dar Szpiku”. To grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel Drużyny. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, mówienie, na czym polega przeszczep dla innych bieganie maratonów w koszulkach, czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach.

By każdy mógł się poczuć Mikołajem nie tylko w sercu, ale i na ciele, uczestnikom biegu zostaną rozdane czapki samego św. Mikołaja, a w ramach dodatkowej osłody każdy otrzyma świąteczny worek pełen tajemniczych niespodzianek. Niezwykła, magiczna atmosfera towarzysząca wydarzeniu zostanie zagwarantowana dzięki oddaniu do dyspozycji uczestników torów biegowych w całości, a ich wolne przestrzenie zostaną zagospodarowane mnóstwem atrakcji dla każdego. Uśmiechu doda również pamiątkowy medal, który czeka na każdego biegacza.

Największy, mikołajowy festiwal biegowy w Polsce przygotował w tym roku mnóstwo nowych atrakcji dla tysięcy mikołajów. Jedną z nich jest konkurs na najlepsze przebranie biegowe, organizowany wspólnie z marką Nordic – fińskiego producenta owsianki oraz ciastek owsianych, który ufundował wyjątkową nagrodę dla zwycięzcy. Jest nią pobyt dla całej rodziny w Rovaniemi – stolicy Świętego Mikołaja!

Jednak najważniejszą zmianą, która objęła wszystkie miasta w tej edycji, jest Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”, który podczas V edycji odbędzie się we wszystkich pięciu miastach Biegu Mikołajów z jeszcze większymi atrakcjami. Do festiwalu zapisane mogą zostać dzieci w czterech klasyfikacjach biegowych – od Biegu Maluszków, w którym dzieci do 7 lat będą miały do przebiegnięcia 100 metrową trasę, po 2.5 kilometrowy bieg dla młodzieży w wieku od 13 do 16 lat. Organizatorzy zapewniają również szereg atrakcji pozabiegowych dla najmłodszych, aby ich rodzice również mogli wspomóc cel wydarzenia poprzez udział w Biegu Mikołajów. W związku z brakiem dofinansowania biegu w tym roku, koszt pakietu startowego dla najmłodszych, na który składa się: medal, czapka mikołaja, numer startowy oraz posiłek wynosi 15zł.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Mikołajów, wystarczy zarejestrować się na stronie biegu.

https://www.facebook.com/biegmikolajoworg/
http://biegmikolajow.org/