III Dni Mamy Onkologicznej

Po raz trzeci Drużyna Szpiku organizuje Dni Mamy Onkologicznej.

To cykl imprez, które mają zwrócić uwagę na Matki czuwające przy łóżku przewlekle, a czasem śmiertelnie chorego dziecka.
Onkomamy, tak o nich mówimy, a co kryje się za tym zlepkiem słów:ból, strach, cierpienie, bezradność, bezsilność, cierpliwość, oddanie, gotowość, w końcu wiara, nadziej i miłość.

Każdego roku u 1300 dzieci diagnozowany jest nowotwór. Tak naprawdę to diagnoza dla całych Rodzin, bo kiedy pada informacja to rak, chorują wszyscy, opieką powinni być objęta cała Rodzina. Już nigdy Ich życie nie będzie takie, jak wcześniej, nic nie będzie takie, jak wcześniej.
Leczenie dziecka trwa średnio 2 lata.
To 24 miesiące walki o każdy dzień, a czasem każdy oddech. Zazwyczaj przy łóżku dziecka czuwa Matka, to Ona potrafi w jednej sekundzie zamknąć swoje pasje, dążenia, ambicje i plany. Staje do najważniejszego życiowego zadania, przed Nią egzamin z bycia Mamą.
Na początku drogi przerażona, osamotniona i niepewna wkracza w ten nowotworowy świat, by czuwać, trwać, opiekować się, dodawać siły i wiary, by walczyć. Zniesie wszystko, karimatę, brak kuchni, łazienki, wsparcia psychologicznego, jedyne co Ją łamie, to łzy dziecka. Sama też płacze, ale w ciszy, odosobnieniu i w pośpiechu, bo trzeba wracać na swoje krzesełko czuwania i tak dzień po dniu, noc po nocy, tydzień po tygodniu, z krótkimi przerwami na domowy oddech, by wyprać, ugotować i naładować akumulatory. Trzeba iść dalej…

Tegoroczne Dni Mamy Onkologicznej dedykujemy Nadziei.
To ona pozwala trwać, wierzyć walczyć i wytrzymać wszystkie trudne momenty.
Nadzieja umiera ostatnia

II Dni Mamy Onkologicznej potrwają od 21 do 25 maja.
Wraz z partnerami przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które pozwolą, tym walecznym Mamą nabrać sił, naładować akumulatory, by iść dalej.

DLA NAS TO ZASZCZYT MÓC IM TOWARZYSZYĆ