Niebiescy dzieciom!

Tak wiele radiowozów i specjalistycznych pojazdów policyjnych, jak innych również służb mundurowych, krwiobus, karetka pojawiło się pod poznańską Areną.
Myślicie może, że jakaś tajna akcja!? A może akcja ratunkowa, albo zatrzymywanie przestępców!?
Nic bardziej mylnego.
Kochani, to było wielkie święto, które już po raz 17 poznańska policja zorganizowała specjalnie dla dzieci „NIEBIESCY DZIECIOM”.
No a skoro nasi Przyjaciele stawiają się w tak ważnym celu, nie może nas, czyli wolontariuszy DRUŻYNY SZPIKU, zabraknąć. Pamiętacie pewnie, że dzięki tej przyjaźni mieliśmy możliwość przeszkolić większość oddziałów policji w Poznaniu w temacie dawstwa szpiku. Mogliśmy zasiać ziarno pomagania, dzielenia się życiem.
Policjanci, to ludzie tacy jak my, którzy też maja rodziny i wielkie serca. Kto przyjechał dzisiaj pod Arenę, mógł sam się przekonać, porozmawiać.

Często zastanawiamy się jak „zarażać” coraz szersze rzesze ludzi pomaganiem.

To oczywiste – przez zabawę najprościej przekazać najważniejsze informacje. Dzięki takim akcjom jak „Niebiescy Dzieciom” zarówno dzieci jak i dorośli nie tylko cudownie spędzają czas, ale mogą poznać na czym polega misja wielu służb mundurowych, wielu oddziałów policji, pilotów F16, saperów, ochrony kolei…. Zrozumieć dlaczego to dzięki Nim czujemy się bezpieczni.
Podczas zabawy możemy pokazać jak ratować ludzkie życie i że to wielka radość, kiedy podzielisz się życiem.
A jeśli wśród dzieci „zaszczepimy” poczucie bezpieczeństwa, chęć pomagania, to jest szansa, że to młode pokolenie wyrośnie na Ludzi, którzy zapewnią bezpieczeństwo i zdrowe życie kolejnym pokoleniom.
Pomaganie nie boli
Daj i Ty się zarazić
Anita