Ocaleni!

Ocaleni!

Zobaczcie poruszający utwór „Ocaleni”, a w nim nasza Zuzia Markiewicz-Nie Wycofuj Się Rakiem, Jacek MEZO Mejer, Doniu, Lubert, Tomek, Robert Sadowski, SANG MUSIC

Ale duma nas rozpiera

KAŻDE UDOSTĘPNIENIE TO ZŁOTÓWKA NA POMOC SZPITALOM!

Singiel „Ocaleni” to odpowiedź artystów na trudną i niejednoznaczną sytuację społeczną w jakiej przyszło działać nie tylko im, ale też wszystkim Polakom.

Utwór, który powstał jeszcze w 2019 roku jest prezentem dla Zuzanny Markiewicz – podopiecznej Drużyny Szpiku wspierających młode osoby podczas leczenia onkologicznego. Zuza jako niezwykle wrażliwa 16-latka po ciężkim i wyczerpującym leczeniu postanowiła walczyć z chorobą nowotworową w najlepszy możliwy sposób – aktywnie edukując rówieśników w ramach własnej akcji „Nie wycofuj się rakiem” obejmującą wykłady i warsztaty.

Dominik „Doniu” Grabowski i Jacek, „Mezo” Mejer skomponowali i napisali wraz z Sadowsky dla niej utwór do którego zaprosili też Tomka Luberta, od lat zaangażowanego społecznie kompozytora, producenta i gitarzystę ,współzałożyciela takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver. Mimo przeszkód, ograniczeń czasowych, a obecnie także kwarantanny która nie pozwoliła spotkać się artystom na planie zdjęciowym, udało się na początku marca nagrać ostatnie wokale w studio oraz potrzebne ujęcia do klipu.

Szereg pozostałych prac dokonywano zdalnie w różnych miastach i w trzech różnych studiach nagraniowych oddalonych o setki kilometrów od siebie. Na uwagę zasługuje fakt, iż Zuza po raz pierwszy gościła w studio nagraniowym – debiutując wokalnie. Z kolei klip do utworu został zrealizowany tuż przed przymusową blokadą w Polsce z udziałem minimalnej ekipy filmowej, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jest to pierwszy klip w kraju z tyloma wykonawcami, którego premiera odbywa się w czasie bezwzględnej i utrudniającej życie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19.

Uniwersalny wydźwięk „Ocalonych” to efekt połączenia zaangażowanego utworu oraz klipu, którego postapokaliptyczny charakter i elementy odradzającej się natury mają dawać nadzieję i wsparcie. Przede wszystkim osobom zmagającym się z obniżoną odpornością, takim jak pacjenci onkologiczni obecnie jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Artyści dedykują też nowy singiel wszystkim nam, podlegającym codziennym ograniczeniom oraz wszystkim służbom aktywnie walczącym z zagrożeniem: od ratowników i lekarzy po pracowników sektorów publicznych codziennie niosących pomoc Polakom.

Social Media S&G Music:
Facebook: https://www.facebook.com/SadowskyAndG…
Instagram: https://www.instagram.com/sandgmusic
YouTube: http://bit.ly/YouTubeSandGMusic

Social Media Donia:
Facebook: https://www.facebook.com/iamdoniu
Instagram: https://www.instagram.com/doniu_com
YouTube: https://www.youtube.com/user/iamdoniu

Social Media Mezo:
Facebook: https://www.facebook.com/Mezokracja
Instagram: https://www.instagram.com/jacek_mezo_mejer
YouTube: https://www.youtube.com/mezokracjapl

Social Media Tomka Luberta:
Facebook: https://www.facebook.com/LubertTomasz/
Instagram: https://www.instagram.com/tomaszlubert/
YouTube: https://www.youtube.com/TomekLubertVEVO

Social Medial Zuzy Markiewicz:
Facebook: https://www.facebook.com/Stworzona-na-Nowo-100798444598515/
Instagram: https://www.instagram.com/markiewiczuzanna