Pomaganie Przez Bieganie

Pojawiająca się̨ w rodzinie choroba dotyka nie tylko walczącego, ale wszystkich jego członków, całą rodzinę̨. Życie „staje na głowie”. Wszystko co dotychczas było stałe, pewne i codzienne staje się̨ ulotne. Strach, niewiedza, osamotnienie to niestety wartości, które wkradają̨ się̨ do życia i nim żądzą. Nie można powiedzieć́ co jest najgorsze, każda z tych emocji paraliżuje i nie pozwala normalnie żyć́. Od 10 lat DRUŻYNA SZPIKU otacza opieką chorych i ich najbliższych, wiemy i jesteśmy pewni, że nasze wsparcie, rozmowa, obecność́ to niejednokrotnie najlepszy lek. Dodanie siły wiary i nadziei to zadanie równie ważne, jak wsparcie finansowe, czy rzeczowe. My za każdym razem mówimy, że zakładając czerwone koszulki stajemy się̨ głosem chorych, głosem, który nie ma siły wołać́, krzyczeć́ i prosić́ o pomoc. To nasze zadanie. Ale równie ważne jest wnoszenie słońca w ten ich „nowotworowy świat”. To niełatwe, bo ból i cierpienie jakie panują̨ w szpitalnych salach to codzienność́.
Jesteśmy przekonani, że nasza obecność́ w życiu chorego to rzecz równie ważna da Niego, jak i dla nas. Jemu pomaga nieść́ „chorobowy krzyż̇”, nam przypomina co jest ważne i jak ulotne jest zdrowie i życie. To pozwala zachować́ „życiowy kręgosłup”.
Tym razem chcemy i Was biegaczy zaprosić do tego byście na chwilę zajrzeli do świata chorych, byście symbolicznie pochylili się nad nowotworowym łóżkiem, byście i Wy stali się głosem tych, którzy nie mają siły biegać.
Oddajcie swój trud, pot, myśli i sukces słabym i potrzebującym. Wykrzyczcie swoim bieganiem, że warto otworzyć serce i pomagać. To nie boli, jest proste i bezpieczne. Oddaj krew, zostań dawcą szpiku, pomyśl co będzie z Twoimi narządami, kiedyś, kiedy Tobie nie będą potrzebne. To właśnie pomoc, którą możesz nieść.
Niech Twoja pasja, jaką jest bieganie stanie się tarczą w zmienianiu świata!

Dziękujemy: Joanna Jabłczyńska, Katarzyna Bujakiewicz, Jacek Mejer, Bartek Jędrzejak, Dariusz Działek, Jerzy Górski za to, że jesteście z nami i pomagacie nam czynić dobro.

Pomaganie Przez Bieganie
Fundacja Banku Zachodniego WBK
Xawery Miodowy
GEHWOL
#bieganie #motywacja #wyzwanie #lubiepomagac #dobrowraca