VI Memoriał Anny Wierskiej i Romana Jaszczyka w Nowinach

Jak co roku spotkaliśmy się , by wspominać naszych WSPANIAŁYCH.- Annę Wierską ,założycielkę DRUŻYNY SZPIKU i Romana Jaszczyka nowińskiego społecznika.Ale nie tylko… Wspominaliśmy naszą Bernadkę , która oddała prawie 40 litrów krwi, Norberta- ratownika i krwiodawcę, naszych białaczkowych bohaterów Oleńkę, dzięki której Marysia Jaszczyk trafiła do DRUŻYNY SZPIKU, Natalię, której mamę Wandę Szalkiewicz gościliśmy na Memoriale, Kubusia z Górznej, Przemka ze Złotowa , Dominika z Wolsztyna i dwoje wspaniałych młodych ludzi Jakuba i Martę , którzy podarowali życie – swoje narządy , chorym !!!
Byli z nami , jak co roku, przyjaciele DRUŻYNY SZPIKU ks. Roman Zieliński i p. Alicja Fruzińska – rzeczniczka prasowa PZŁ , krwiodawca i promotorka dawstwa szpiku,a p. Renata Maternik i p. Roman Błażejczak, nasi przyjaciele po przeszczepach serca przysłali swoje piękne świadectwa.
Gościliśmy Burmistrza Złotowa p.Adama Pulita,Wójta Gminy Złotów p.Piotra Lacha,Starostwo Złotowskie reprezentował p. Mirosław Mincewicz, a p. Janusz Justyna w złotowskim portalu pzl24 wszystko pięknie opisał.
Były wspomnienia ale też wspaniała zabawa przy pysznościach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nowinach, SZPIKowym torcie od p. Justyny Śpiewak z Górznej ,biegi i mecze. Dziękujemy p. Markowi Szweda i p Zdzisławowi Gwizdała za pomoc w przygotowaniu zawodów sportowych.
Do zobaczenia za rok