Ważna informacja dla przekazania 1%

Uprzejmie informujemy, że od roku 2019 to Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje zeznania podatkowe w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych. Zeznania te będą udostępniane podatnikom od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 roku w wersji elektronicznej w aplikacji dostępnej na Portalu Podatkowym.
Krajowa Administracja Skarbowa będzie bazowała na danych przekazanych przez nas jako podatników w zeznaniach podatkowych za rok ubiegły. Jeśli w poprzednim zeznaniu podatkowym wskazaliście Państwo KRS naszej Fundacji, to w przygotowanym w tym roku przez administrację skarbową zeznaniu podatkowym, nie ulegnie on zmianie. Nadal będziemy beneficjantami 1% Waszego podatku. Za co serdecznie dziękujemy!
Jednocześnie prosimy tych spośród Państwa, którzy od tego roku zechcą wspomóc naszych podopiecznych, aby dokonali modyfikacji przygotowanej przez KAS deklaracji podatkowej, co nie jest trudne. Wystarczy w serwisie podatki.gov.pl wybrać Twój e-PIT, a następnie opcję uwierzytelniania:
1. Wpisz swoje dane
• PESEL albo NIP i datę urodzenia
• kwotę przychodu z deklaracji za 2017 rok,
• kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców za 2018 r.
2. Lub użyj profilu zaufanego
Na głównym ekranie zobaczycie informacje o OPP. Jeśli po raz pierwszy zechcecie przekazać swój 1% podatku, to prosimy o wybranie z listy nr KRS 0000298748
Mamy nadzieję, że także w tym roku pomimo nowych zasad rozliczania się z fiskusem, nasi podopieczni będą mogli liczyć na państwa hojność.