„Zabiegajmy o ludzkie życie”

„Zabiegajmy o ludzkie życie” – to album, a właściwie kronika ukazująca moc, jaka tkwi w pojedynczym człowieku, dobro, które kiełkuje, rozrasta się i przynosi wymierne efekty.
To zapis ludzkiej wrażliwości, otwartości, odpowiedzialności i potrzeby działania.
Za każdym zdjęciem kryje się konkretna osoba, jej historia, trud, pot, a często i łzy.
To chwile zatrzymane przez aparat fotografa, chwile pełne radości, troski, szczęścia i poczucia, że robi się coś ważnego, wyjątkowego, że się pomaga tak, jak umie najlepiej.
Pomaga – biegając.
Zabiegajmy o ludzkie życie.

Album przedstawia rok z życia Drużyny Szpiku, począwszy od IX Poznańskiego Maratonu, skończywszy na X jubileuszowym.
Podczas tych 12 miesięcy członkowie Drużyny wzięli udział w około 100 biegach organizowanych w całej Polsce.
My chcemy pokazać te najważniejsze biegi, około 20, a wystartowało w nich ponad 200 biegaczy.
Zdjęcia do kroniki przekazane zostały przez profesjonalnych fotografów, towarzyszących sportowym imprezom. Każdy bieg ma swojego bohatera, pierwszym został kapitan Biegowej Drużyny Szpiku – Wiceprezydent Maciej Frankiewicz, który doskonale rozumiał potrzebę niesienia pomocy, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. W naszej „klubowej” koszulce biegał nie tylko w Poznaniu, ale wszędzie tam gdzie stawał na linii startu by być głosem chorych i potrzebujących. Miał być i 11 października…
„Zabiegajmy o ludzkie życie” ma 220 stron, wydanych na papierze kredowym, oprawionych w twardą oprawę. Oprócz zdjęć zawiera opisy, komentarze, listy. Słowo wstępne zredagował Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia i Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Krzysztof Olbromski.
Chcielibyśmy aby ten album, zapis naszych działań ofiarować chorym i walczącym jako dowód naszej troski i zaangażowania. Dlatego kronika ta trafi do wszystkich polskich szpitali, w których przeprowadzane są przeszczepy szpiku, do oddziałów, na których chorzy czekają na swojego dawcę. „Zabiegajmy o ludzkie życie” dotrze do wszystkich Regionalnych Centrów Krwiodawstwa, zachęcić honorowych dawców krwi do podzielenia się szpikiem. W imieniu członków Drużyny Szpiku, ale przede wszystkim chorych zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w promocji naszego albumu „Zabiegajmy o ludzkie życie”.
Przesyłam serdeczności
Dorota Raczkiewicz
szefowa Drużyny Szpiku
515228708
www.darszpiku.pl

W sprawie zakupu albumu proszę o kontakt na adres Dorota@druzynaszpiku.pl

Wersja internetowa albumu